fbpx

Prowadzisz działalność w mieszkaniu? Fiskus zmienia przepisy na Twoją korzyść

Jest dobra informacja dla przedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność gospodarczą we własnym mieszkaniu. Teraz nie trzeba już wydzielać osobnego pomieszczenia na cele biznesowe.
Skarbówka zmienia zdanie!
Zgadza się na odliczenie na przykład 20 lub 30 % wydatków na prąd, ogrzewanie i odsetek od kredytu hipotecznego, jeśli przedsiębiorca taką część lokalu wykorzystuje do prowadzenia firmy.

Dotychczas stanowisko organów podatkowych było w podobnych sprawach niezwykle restrykcyjne. Skoro podatnik nie wydzielił w lokalu pomieszczenia (pomieszczeń) wykorzystywanego wyłącznie do działalności gospodarczej, to nie miał prawa do odliczenia kosztów.
Nowa, zmieniona interpretacja otwiera drogę do odliczenia kosztów także tym, którzy prowadzą działalność w kawalerce i nie mieli możliwości wydzielić osobnego pokoju.
Nowe stanowisko jest zgodne z realiami gospodarczymi. W wielu bowiem przypadkach skuteczne prowadzenie działalności gospodarczej i uzyskiwanie przychodu nie wymaga wyodrębniania osobnego pomieszczenia.
Musimy jednak pamiętać, że takie stanowisko nie jest jeszcze do końca ugruntowane.

 

Podobne artykuły:

https://www.ipodatki365.pl/jaka-stawke-vat-powinienes-zaplacic/

 

 

2018-11-28T11:57:50+00:00 28 listopada 2018|Biznes, Prawo|

Kurs Walut NBP

Waluta Kurs
USD USD 4.0119 PLN
EUR EUR 4.3355 PLN
CHF CHF 4.4804 PLN
GBP GBP 5.135 PLN
JPY JPY 0.025512 PLN

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/ipodatki365/public_html/test/wp-content/plugins/the-events-calendar/common/src/Tribe/Customizer/Section.php on line 204